+90 553 889 33 03 bakirkoyrenkliultrason@gmail.com
Zeytinlik Mh. Fişekhane Cd. Sporcu Sk. No:1 Kat 2 Bakırköy Çalışma Saatleri

Abdominal Renkli Doppler Ultrasonografi (RDUS)

  • Abdominal Renkli Doppler Ultrasonografi
  • Abdominal aort renkli Doppler Ultrasonografi
  • Çölyak Trunkus Renkli Doppler Ultrasonografi


Abdominal Renkli Doppler Ultrasonografi

Abdominal Renkli Doppler Ultrasonografi incelemesi günlük Radyoloji uygulamalarında yapılan bir inceleme değildir. Türk Tabipler Birliği ve SGK kurumunun tetkik listelerinde yer alan bir incelemedir ve bir çok hastane, özel hastane, üniversite hastanelerinde kullanılan tetkik istek kağıtlarında bu nedenle yer almaktadır. Aynı şekilde Abdominal aort renkli Doppler Ultrasonografi ve Çölyak Trunkus Renkli Doppler Ultrasonografi incelemeleri de aynı kategoridedir.

Günümüzde kaliteli ultrasonografi yapılan tüm Radyoloji bölümlerinde, özel Radyoloji muayenehanelerinde kullanılan cihazlar aynı zamanda renkli Doppler için de kullanılmaktadır. Tüm ultrasonografi tetkiklerinde Radyoloji uzmanı gerek gördüğünde renkli Doppler özelliğini de kullanarak incelemeyi genişletebilmektedir. Abdominal Renkli Doppler Ultrasonografi incelemesi bu anlamda Tüm batın/abdomen ultrasonografisinden farklı değildir.

İyi yapılan abdominal renkli Doppler ultrasonografi incelemesi en az 30 dakika sürmelidir. Tüm ultrasonografi ve renkli Doppler ultrasonografi tetkikleri kişilerin yaşamını etkileyebilecek tetkiklerdir. Tetkikinizi yaptırırken bunu göz önünde bulundurunuz.