+90 212 466 33 03 / 02 bakirkoyrenkliultrason@gmail.com
Zeytinlik Mh. Fişekhane Cd. Sporcu Sk. No:1 Kat 2 Bakırköy Çalışma Saatleri

4 Boyutlu Renkli Ultrason4 boyutlu renkli ultrason, işlemci ve transduser teknolojisinde yaşanan gelişmeler doğrultusunda gelişen, görüntüleme teknolojisinin son ürünüdür. Bu 4 boyutlu renkli ultrason teknolojisi sayesinde, klasik siyah beyaz görüntü alma yöntemiyle elde edilen seri görüntüler, bilgisayar programları sayesinde yeniden birleştirilerek 3 boyutlu gibi algılanan, fotoğraf benzeri görüntüler elde edilmektedir. Bu fotoğraf gibi 4 boyutlu renkli ultrason görüntüleri, bilgisayar programları sayesinde oluşturulmaktadır. Tıbbi olarak yapılan incelemeye bir katkısı bulunmamaktadır. Özellikle gebelerde çocuğun yüzünü fotoğraf kalitesinde aileye göstermek, aileler tarafından çok arzulanan bir durumdur.

4 boyutlu renkli ultrason yapılmalı mıdır? Böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır.

4 boyutlu renkli ultrason bebeğe zararlı mıdır? Bir zararı bulunmamaktadır.

4 boyutlu renkli ultrason ne zaman yapılmalıdır? 18-23 hafta arasında yapılan detaylı, ayrıntılı ultrasonografi sırasında yapılabilir. Ancak amaç bebeğin görüntülerini almak ise en güzel görüntüler 25-30 hafta arasında elde edilebilmektedir.

4 boyutlu renkli ultrason tıbbi bir inceleme midir? Hayır. Anı amaçlı yapılmaktadır.

4 boyutlu renkli ultrasonda her zaman çok güzel görüntüler elde edilebilir mi? Hayır görüntülerin istenilen şekilde elde edilmesi tamamen bebeğin o anki pozisyonuna bağlıdır. Ancak yaklaşık %50 oranda tatmin edici görüntüler elde edilir.

4 boyutlu renkli ultrason fiyatı ne kadar? Bakırköy renkli ultrason’ da sadece görüntü almak için gelen gebelerde önce görüntüler alınmaya çalışılır. Tatmin edici kalitede renkli ultrason görüntüleri elde edilebilirse o zaman ücretlendirme yapılır. Bebek uygun pozisyon vermezse herhangi bir ücret alınmaz.

Bakırköy Renkli Ultrason Merkezi’nde 4 boyutlu renkli ultrason Toshiba Aplio 400 ve 500 marka cihazlarda gebe ultrasonunda son derece deneyimli olan Dr. Ayşe Ahsen BAKAN tarafından gerçekleştirilmektedir.

Sağlığınızı bize emanet ettiğiniz için teşekkürü bir borç biliriz.