+90 553 889 33 03 bakirkoyrenkliultrason@gmail.com
Zeytinlik Mh. Fişekhane Cd. Sporcu Sk. No:1 Kat 2 Bakırköy Çalışma Saatleri

20. Hafta Anomali Taraması

  • – 2. düzey ultrasonografi, ikinci düzey ultrason
  • – Ayrıntılı ultrason, ayrıntılı fetal ultrason
  • – Detaylı ultrason, detaylı fetal ultrason
  • – Renkli ultrason, renkli Doppler ultrason
  • – 4 boyutlu renkli ultrason, 3 boyutlu ultrason, 4 lü ultrason
  • – Fetal anomali taraması, organ taraması
  • – Genetik SonogramDoğumsal anomalilerin prenatal (doğum öncesi) dönemde yakalanmasında en önemli tarama aracı fetal anomali taraması denilen ayrıntılı ultrason tetkikidir. Yukarıda etiketlerde sıralanan birçok isimle anılmaktadır. Tümü aynı tetkikten bahsetmektedir.

Anne karnındaki bebeğe 10. Haftadan sonra fetüs ismi verilir. Fetusun ultrasonla incelenmesi işlemi gebelik boyunca defalarca yapılmaktadır. Gebeliği takip eden kadın-doğum uzmanları genel olarak bebeğin büyümesini takip ederler. Ayrıca acil müdahale gerektiren bir durum olup olmadığına bakarlar.

Gebeliğin 18-23 haftaları arasında mümkünse 20 haftada  oldukça detaylı bir ultrason incelemesi ve anomali taraması yapılmaktadır. Bu tetkikin doktorlar ve gebeler arasında, renkli ultrason, detaylı ultrason, ikinci düzey ultrason, 4 boyutlu ultrason, 4 boyutlu renkli ultrason, büyük ultrason, anomali taraması, organ taraması gibi birçok ismi bulunsa da resmi olarak ismi ’12 hafta üzeri gebelik (ayrıntılı inceleme)’ olarak Türk Tabipler Birliği tarafından belirlenmiştir.

Bu anomali taramsı debilen incelemede fetüs yani anne karnındaki bebek baştan ayağa kadar incelenir. Herhangi bir anormallik aranır. Genelde tetkikler normal sonuçlanır. Bu renkli ultrason, detaylı ultrason, ikinci düzey ultrason, 4 boyutlu ultrason, 4 boyutlu renkli ultrason, büyük ultrason, anomali taraması, organ taramasının normal sonuçlanması bebeğin çok çok büyük ihtimalle sağlıklı olduğunu düşündürür.

Fetal Anomali taramasında ne yapılıyor? Kim yapmalı? Ne kadar sürüyor? Fiyatı ne kadar?

Renkli ultrason fiyatı ne kadar?, detaylı ultrason fiyatı ne kadar?, ikinci düzey ultrason fiyatı ne kadar?, 4 boyutlu ultrason fiyatı ne kadar?, 4 boyutlu renkli ultrason fiyatı ne kadar?, büyük ultrason fiyatı ne kadar?, anomali taraması fiyatı ne kadar?, organ taraması fiyatı ne kadar? En sık sorulan sorulan biridir. 50 tl ile 1000 tl arasında fiyat almak mümkündür. Bakırköy renkli Ultrason’ da TTB fiyat listesi kullanılıyor. Ancak dönem dönem indirimler söz konusu. Bu nedenle telefon ile bilgi almanızı öneriyoruz.

Fiyat Listesi İçin: 0 212 466 3302/03

Ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Tüm ultrasonografi ve renkli Doppler ultrasonografi tetkikleri kişilerin yaşamını etkileyebilecek tetkiklerdir. Tetkikinizi yaptırırken bunu göz önünde bulundurunuz.